Skype konečně umožňuje nahrávání video i audio hovorů. Zbavuje se funkce inspirované Snapchatem

7. 9. 2018 | Milada Zemanová
Skype se začíná soustředit na to, co jeho uživatelé skutečně chtějí. Odstranil pokus o mizející Stories a přišel s funkcí, po které volají lidé roky, s nahráváním hovorů.

Před deseti lety Skype spustil možnost videohovorů a nyní konečně přidal jednu ze základních funkcí, po kterých toužily davy jeho fanoušků. Možnost nahrávat video i audio hovory. Tento komunikační nástroj využívají miliony lidí po celém světě a je skvělé, že Microsoft konečně vyslyšel jejich požadavky a přidal zmíněnou funkci jak do Skypu na desktopu, tak na mobilním zařízení.

Z neznámého důvodu je možnost nahrávání k dispozici v nejnovější verzi Skypu na všech platformách, ovšem kromě Windows 10. Toto by ovšem mělo být napraveno během následujících týdnů.

Nahrávání spustíte velmi snadno, stačí kliknout na červené tlačítko „+” ve spodní části obrazovky a následně zvolit „Start recording(spustit nahrávání). Ostatní účastníci hovoru na svých obrazovkách uvidí malý banner s oznámením, že probíhá nahrávání, takže nemůže dojít k žádným překvapením. Microsoft vás pro jistotu ještě prostřednictvím stejného banneru vybídne, abyste slovně informovali svého komunikačního partnera, že ho nahráváte.

Po ukončení hovoru je záznam (video i zvuk) uložen online coby MP4 po dobu 30 dnů, během které můžete vy a kdokoliv, kdo se účastnil volání, soubor stáhnout nebo sdílet odkaz na něj.

Prozatím se zdá, že neexistuje způsob, jak nahrávat pouze zvuk, což může být trochu nepříjemné (tj. u pouhých audio hovorů máte nyní ke zvuku video rozhraní Skypu). Snad na toto bude Microsoft myslet při další aktualizaci.

Během let lidé tuto chybějící funkci nahrazovali aplikacemi třetích stran. Je možné, že s duplikací této funkcionality přímo ve Skypu, zmíněné aplikace zaniknou. Pokud však chcete mít jistotu, tak je ještě nějakou dobu ponechejte.

Skype odstraňuje po stížnostech některé funkce

Skype se snaží přiblížit dnešnímu publiku, a zabudoval proto řadu funkcí, které vychází například ze Snapchatu. Přišla tak například obdoba po dni mizících Stories pojmenovaných jako Highlights. Změny, abyste byli cool, zavedené bez ohledu na přání a potřeby uživatelů ovšem nebývají ty nejlepš í. V červenci 2017 došlo ke změnám, které jeho uživatelé označili mimo jiné jako „hloupé” a „nejhorší update všech dob”. Microsoft v důsledku kritiky uvedl, že souhlasí s tím, že nové funkce jsou v rozporu se samotnou podstatou aplikace, kterou je posílání zpráv a telefonování. A nyní bude řadu funkcí oddělávat, mezi nimi například zmíněné Highlights.

Jak redesign vypadal, se můžete podívat ve videu níže.

Po více než roce od provedených změn uvedl Peter Skillman, ředitel designu Skypu, následující:

V uplynulém roce jsme prozkoumali některé změny designu a slyšeli od zákazníků, že jsme jim příliš zkomplikovali některé z našich hlavních funkcí."

Dále doplnil, že volání se bohužel kvůli daným funkcím stalo obtížnějším a Highlights nerezonovaly s většinou uživatelů. Z tohoto důvodu je dle oficiálního vyjádření potřeba udělat krok zpět a Skype zjednodušit. Uživatelé, kteří publikovali Highlights si je budou moci stáhnout až do 30. září 2018.

Skype má v současné době přibližně 300 milionů měsíčních aktivních uživatelů. Společnost Microsoft jej koupila v roce 2011 za zhruba 8,5 miliardy dolarů a nyní se musí zaměřit na jeho zjednodušení v době, kdy je mnohem větší konkurence. WhatsApp, Messenger, FaceTime, WeChat, Line a Telegram jsou vysoce oblíbené služby, které využívají miliony lidí k odesílání zpráv a volání. Pro Microsoft tak bude nyní obtížné získat zpět důvěru uživatelů, kteří mají na výběr z mnoha spolehlivých alternativ. Poučení ze zavedené a zrušené funkce ovšem zní, že dost možná tím nejlepším bude soustředit se na to, co umí Skype nejlíp.

Zdroje: TechCrunch, Skype, BBC, The Verge

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: