VR, 5G nebo drony. To vše představí Intel na letošních zimních olympijských hrách

12. 2. 2018 | Kristýna Vozková
Nedostanete se na zimní olympijské hry do Pchjongčchangu? Díky virtuální realitě od Intelu pro vás může být olympiáda jedinečným zážitkem i z vašeho obýváku.

V roce 2017 se společnost Intel stala jedním z globálních sponzorů Mezinárodního olympijského výboru a dalo se tak očekávat, že na letošních hrách představí něco extra. Virtuální realita, 5G připojení a speciální drony tato očekávání rozhodně naplňují. Na své stránce společnost uvedla, že technologie Intel divákovi ukáží budoucnost olympijských her. Díky nim je bude moci nejen sledovat, ale přímo prožívat.

Počínaje pátkem 9. února máme možnost přesvědčit se o tom, nakolik unikátní a revoluční tyto technologie pro diváka skutečně budou. Nyní si je pojďme blíže představit.

 

Virtuální realita – True VR

Díky True VR bude mít divák možnost sledovat více než 30 disciplín (mimo jiné například alpské lyžování, curling, krasobruslení, lední hokej, skoky na lyžích, snowboarding a také zahajovací a závěrečný ceremoniál) v živém vysílání ve virtuální realitě. Prozkoumá terén z 360° a zvolí si pro daný sportovní přenos jeden ze šesti možných úhlů sledování. Mimo to získá také přístup k různým zajímavostem, statistikám či záběrům ze zákulisí. Tento jedinečný zážitek mu umožní právě technologie True VR, která má diváka virtuálně přenést od televizní obrazovky přímo do centra dění.

Pro české diváky nabídne virtuální vysílání Eurosport v rámci své aplikace Winter Olympics Eurosport VR, která je dostupná za menší poplatek jak pro platformu Android, tak iOS.

 

Připojení 5G 

Návštěvníci olympijských her budou mít vůbec poprvé možnost připojit se rychlostí 5G. Podle společnosti Intel není tento druh připojení jen rychlejší a kvalitnější, ale jedná se o naprostou revoluci v rámci sítě, která využívá naplno potenciál digitální éry. Společně s MOV a Korea Telecom vytvořil Intel bezdrátovou 5G infrastrukturu na vybraných místech v areálu her. Na speciálních demo zařízeních si budou návštěvníci moci prohlédnout skoky krasobruslařů z různých úhlů v rámci jediného okamžiku, sledovat v Omni-View závody na lyžích nebo absolvovat videokonferenci se Soulem uvnitř vozidla připojeného v 5G síti s nízkou latencí. Diváci u televizních obrazovek pak budou mít možnost díky 5G videopřenosům v reálném čase sledovat bobovou dráhu z kamery umístěné v přední části každého bobu.

 

Elektronická olympiáda

Intel si připravil jednu lahůdku i pro milovníky videoher. Ještě před samotnými hrami se odehrálo v Pchjongčchangu finále Intel Extreme Masters, ve kterém soutěžilo 16 hráčů Starcraft II z celého světa. Intel navíc nabídl hráčům videoher jedinečnou příležitost zúčastnit se naživo úvodního ceremoniálu letošních her. Stačilo koupit si licencovanou oficiální hru „Steep Road to the Olympics" a být mezi těmi nejlepšími hráči z celého světa.

Intel však není jedinou společností, která chce na letošní olympiádě zazářit. Samsung, který je partnerem Mezinárodního olympijského výboru již 30 let,  zde propaguje svůj tréninkový oblek pro rychlobruslaře, který díky své jedinečné technologii pomáhá závodníkům najít ideální postoj a zvýšit rychlost jejich bruslení. V reklamě se objeví holandští rychlobruslaři Sjinkie Knegt a Suzanne Schulting.

Toyota zahájila v listopadu svou kampaň s názvem „Mobility For All”, která představuje inovace značky na poli pohybu. Nejedná se tu jen o vývoj aut bez řidiče, ale zejména o speciální robotické pomůcky, které mají přinést radost z pohybu skutečně každému.  

Zdroje: brandchannel.com, intel.com, cnbc.com, venturebeat.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: